Animalist br. 200


„Možete li pogledati životinju u oči i reći joj: Moj apetit važniji je od tvoje patnje? “
– Moby

Psi i mačke ne znaju zbrajati, ali zato znaju množiti se!

Predstavili smo novu kampanju „Psi i mačke ne znaju zbrajati, ali zato znaju množiti se!” Na vizualima jumbo plakata upozorili smo na prekomjerno razmnožavanje pasa i mačaka, što je glavni uzrok napuštanja životinja. Tijekom sedam godina samo jedna ženka psa i njezino potomstvo mogu donijeti na svijet 67 000 štenaca, a samo jedna mačka i njezino potomstvo mogu donijeti na svijet čak 420 000 mačića!VegeEDU by ZeGeVege

U sklopu eventa VegeEDU by ZeGeVege iznenadili smo javnost atraktivnom instalacijom s ciljem promicanja održivog življenja. Online predavanja i radionice kuhanja možete pogledati na našoj YouTube-stranici, a ovdje pogledajte zanimljive i poučne vizuale.U Hrvatskoj je još uvijek mnogo necijepljenih pasa

Povodom Svjetskog dana borbe protiv bjesnoće upozorili smo da velik broj pasa nikada nije cijepljen protiv bjesnoće, iako je to obavezno. Gradovi i općine moraju provoditi kontrolu mikročipiranih pasa na svojem području, no to još nije svugdje učinjeno. Prema dostupnim podacima Mreže za zaštitu životinja, u Hrvatskoj je i do 20 posto neoznačenih i necijepljenih pasa, što je poražavajuće.Svaka deseta osoba je vegetarijanac!

Novi podaci pokazuju da se svake godine tisuće ljudi odluči za društveno odgovorniji način života prelaskom na etičniji i zdraviji način prehrane. Vegetarijanci ne jedu životinje, dok vegani izbjegavaju sve namirnice životinjskog podrijetla. Godišnje se u svijetu zakolje više od 70 milijarda životinja radi ljudske prehrane pa je Svjetski dan vegetarijanstva, koji se obilježava 1. listopada, odlična prilika za prelazak na prehranu namirnicama biljnog podrijetla.


Budite njihov glas!

Na Svjetski dan životinja s farma i povodom Međunarodnog dana zaštite životinja ukazali smo na nepravdu, patnju i smrt milijarda životinja koje ljudi muče, iskorištavaju i ubijaju. U dojmljivom performansu, zavezani lancima i s trakama preko usta, predočili smo nemoć i tešku situaciju u kojoj se životinje svakodnevno nalaze u industrijama mesa, mlijeka, jaja, krzna, zabave, kozmetike, turizma, sporta i kućnih ljubimaca.Blic vijesti

 • Pročitajte informativni letak „Razlozi za kastraciju životinja”.
 • Inspiraciju za nove, jednostavne recepte namijenjene svima potražite ovdje.
 • Napisali smo reakciju na slučaj pothranjene bebe iz Australije.
 • Napisali smo molbu za očitovanjem vezano za držanje ponija za jahanje na Bundeku.
 • Poslali smo prijedlog za suradnju komunalnim poduzećima vezano za kampanju „Psi i mačke ne znaju zbrajati, ali zato znaju množiti se”.
 • Ponudili smo jedinicama lokalne samouprave i koordinacijskim radnim skupinama besplatno ustupanje pripreme za jumbo plakate i letke vezane za kastraciju pasa i mačaka.
 • Prijavili smo grad Otočac, Hrvatsku Kostajnicu i komunalno redarstvo u Splitu zbog neprovođenja Zakona o zaštiti životinja.
 • Oaza – Joyful kitchen našim članovima daje popust od 5 % na svoja jela. Ako još niste, postanite naš član i iskoristite sve pogodnosti koje vam nudimo!
 • Hrvatska parfemska kuća pridružila se našem popisu tvrtka koje ne testiraju na životinjama.
 • Naši novi pravni članovi postali su Forum Orgo d.o.o. – Soyarnica, Planetopija d.o.o. i OPG Diana Prpić.
 • Koordinacijska radna skupina Primorsko-goranske županije objavila je slikovnicu „Izgubljeni Flegi” koja kroz dinamičnu priču o izgubljenom psu upoznaje djecu s osnovnim elementima zaštite životinja. Pročitajte ju ovdje.
 • Održali smo novi sastanak Mreže za zaštitu životinja.
 • Pomozi nam da Zagrebom 12 dana vijore veganske zastave koje označavaju zalaganje za životinje i zdravlje ljudi i cijeloga planeta.
 • Hraniš se veganski ili vegetarijanski? Želiš pomoći znanstvenicima? Prijavi se za sudjelovanje u ovom istraživanju!

Pogledajte nove videe na našem youtube kanalu:


Unatoč silnom trudu i brojnim rezultatima, ne možemo nastaviti naš rad za životinje bez vaše kontinuirane financijske pomoći. Podržite nas trajnim nalogom, donacijom i uplatom godišnje članarine. I nekoliko kuna mjesečno može nam puno značiti. Hvala vam svima!

Vaši Prijatelji životinja

Pratite nas na našim društvenim mrežama: Twitter, Facebook, LinkedIn, Instagram i YouTube.